بُنا نیوز: رئیس شورای اسلامی شهر خارگ با اشاره به مشکلات تکراری در قطب صادرات نفت کشور گفت: برخی از مشکلات و معضلات مردم جزیره مقاوم خارگ را تحت فشار قرار داده است.

به گزارش بُنا نیوز؛ یوسف وطن‌دوست در نشست شورای اداری بخش ویژه خارگ با تشریح برخی از مشکلات ریشه دار شهروندان خارگ اظهار داشت: متأسفانه به مرور زمان و با ازدیاد معضلات در جزیره خارگ، زبان مشکلات در خارگ مشترک شده است و تنها شیوه بیان متفاوتی دارد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم برخی از مشکلات جزیره خارگ که امروزه به معنای واقعی به آسیب‌های روحی روانی برای شهروندان بدل گشته‌اند حل شود.

رئیس شورای اسلامی شهر خارگ خواستار حمایت مسئولین در موضوع ویژه و مهم طرح جامع شد و افزود: سال ۱۳۵۹ جنگ تحمیلی آغاز شد و مردم خارگ در سخت‌ترین دشواری در کنار صنعت مقاومت کردند و بسیاری از تأسیسات و مخازن نفتی را از حریق آتش نجات دادند.

وی تاکید کرد: جای تعجب است که امروز پس از گذشت ۴۰ سال، همتی وجود دارد تا در قالب ارائه طرح جامع ناقص که کاملاً متضاد با منافع و حقوق شهروندان شریف خارگ است، مردم را از حق بدیهی شأن نسبت به خاک جزیره محروم کنند و انتظار ما از مسئولین استانی پیگیری و حمایت ویژه حقوق شهروندان است.

وطن‌دوست با اشاره به مطالبه دیرینه شهروندان برای حل مشکل تردد اذعان کرد: متأسفانه معضل تردد که همواره در تمامی نشست‌ها مطرح می‌شود، طاقت مردم را به سر آورده و دشواری‌های شهروندان صبور خارگ را به ویژه در شرایط کرونا صدچندان کرده است و علی رغم ارائه راهکارهای عملیاتی همتی برای حل آن وجود ندارد.