بُنا نیوز: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: در زمان حاضر چهار طرح مجتمع خدمات رفاهی بین راهی در مسیر جاده‌های مختلف این استان اجرا می‌شود.

به گزارش بُنا نیوز؛ حمید رضا علم گفت: برای اجرای این مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار سرمایه‌گذاری می‌شود که تاکنون ۸۰ میلیارد ریال در اجرای این طرح‌ها هزینه شده و ۶۰ میلیارد ریال دیگر نیز امسال اختصاص می‌یابد.

وی اضافه کرد: با بهره‌برداری از این مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی زمینه اشتغال برای ۴۸ نفر پیش‌بینی شده‌است.

علم اظهار داشت:  این طرح‌ها با هدف جهش تولید در حوزه حمل و نقل جاده‌ای اجرا می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر گفت: از این شمار سه مجتمع خدمات بین راهی در دشتی، گناوه و برازجان اجرا می‌شود که تاکنون برای این مجمتع‌ها ۲۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض برای آسفالت و توسعه زیرساخت‌ها تخصیص یافته  که از این میزان۱۰  میلیارد ریال  پرداخت شده و بزودی ۱۰ میلیارد ریال دیگر نیز پرداخت می‌شود.

علم ادامه داد: همچنین یکی دیگر از این طرح‌ها در جنوب استان بوشهر با ۹۵ درصد پیشرفت فیزکی و با پرداخت ۹ میلیارد ریال تسهیلات اعتباری در دست  اجراست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: مجتمع خدمات رفاهی برای افزایش ایمنی جاده‌ها، استراحت رانندگان، کاهش تصادف‌ها و تلفات جاده‌ای اجرا می‌شود.

وی یادآور شد: در زمان حاضر ۱۷ مجتمع خدمات بین راهی در راه‌های‌ ارتباطی استان بوشهر فعال هستند.