بُنا نیوز: استاندار بوشهر از خیز مجدد کرونا در این استان خبر داد و گفت: فرمانداران، همزمان با تغییر رنگ کرونایی شهرستان‌ها محدودیت‌های لازم را به ویژه در مناطق قرمز اعمال کنند.

به گزارش بُنا نیوز؛ عبدالکریم گراوند در ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: فرمانداران با تشکیل جلسات، شناسایی کانون‌های شیوع بیماری و به‌کارگیری همه امکانات تلاش کنند تا از درگیری بیشتر شهرستان‌ها با این خیز تازه جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: لازم است بخش‌ها و روستاهایی که درگیری بالایی با ویروس پیداکرده‌اند، شناسایی و با به‌کارگیری امکانات لازم قرنطینه شوند تا بیماری به مناطق هم‌جوار تسری پیدا نکند.

گراوند بیان کرد: ممکن است نوار جنوبی به دروازه‌ای برای درگیری کشور با نوع جدید ویروس تبدیل شود که در روزهای اخیر وزارت بهداشت بسیار از این نکته ابراز نگرانی کرده است.

استاندار بوشهر افزود: سالن‌های ورزشی و تالارهای پذیرایی از مکان‌هایی هستند که موارد متعددی از رعایت نشدن شیوه‌نامه‌های بهداشتی در آنها گزارش‌شده و لازم است نظارت مستمر بر آنها صورت گیرد.

گراوند بابیان اینکه با توجه به امکانات محدود دانشگاه علوم پزشکی نباید همه بار کنترل بیماری بر دوش این دستگاه قرار گیرد، تأکید کرد: نظارت بر اماکن ورزشی به عهده اداره کل تربیت بدنی است و هرگونه قصور در زمینه نادیده گرفتن پروتکل‌های بهداشتی مصوب قابل‌پیگیری است و اماکن متخلف تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌شوند.

وی سالن‌های در نظر گرفته‌شده برای تزریق واکسن کرونا در شهرستان بوشهر را مناسب دانست و گفت: امکانات سرمایشی این سالن‌ها با استفاده از امکانات موجود تأمین شود تا رضایت خاطر کارکنان بهداشتی تزریق واکسن و مردم به نحوی مطلوب فراهم شود.

استاندار بوشهر اضافه کرد: در صورت کمبود امکانات این آمادگی وجود دارد که با استفاده از اعتبارات استانی وسایل سرمایشی این سالن‌ها تأمین شود.

گراوند با اشاره به در پیش بودن کنکور سراسری، گفت: فرمانداران همه امکانات موجود در شهرستان را برای فراهم کردن فضایی مطلوب و استاندارد به کارگیرند تا این آزمون که برای بسیاری از دانش‌آموزان روزی سرنوشت‌ساز است در شرایطی خوب برگزار شود.

وی افزود: وسایل سرمایشی مناسب در حوزه‌های امتحانی فراهم شود و اداره‌های برق نیز در سراسر استان همکاری کنند تا هیچگونه خاموشی در این ساعت‌ها صورت نگیرد و مدارس و دانشگاه‌های محل آزمون از برقی پایدار برخوردار باشند.

استاندار بوشهر ادامه داد: لازم است اصناف و همه دستگاه‌های اجرایی و خدمت‌رسانی توجه لازم را به رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند، بازرسی و نظارت به‌طور مداوم صورت گیرد و منتظر ورود دانشگاه علوم پزشکی نمانند.