بُنا نیوز: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در رابطه با مصرف قرص لاغری با برند "گلوریا" و استفاده از سیگارهای الکترونیک حاوی ماده مخدر حشیش هشدار داد.

به گزارش بُنا نیوز؛ سردار مجید کریمی در نشست خبری که در آستانه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، با اشاره به پرونده‌های مهم رسیدگی شده توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر موفق به کشف قرصهای لاغری با برند “گلوریا” شد؛ قرصهای لاغری با برندهای خاص در اماکن مختلف خرید و فروش و قرص گلوریا به صورت قاچاق وارد کشور و خرید و فروش می‌شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر افزود: این قرص در آزمایشگاه پلیس و سازمان غذا و دارو مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که دارای ماده روانگردان شیشه است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه بخشی از قرصهای لاغری در آرایشگاه‌های زنانه و باشگاه‌های ورزشی توزیع می‌شود، از هموطنان خواست داروهای خاص خود را با نسخه پزشک و از داروخانه‌های مجاز دریافت کنند و گفت: برخی از قرصهای لاغری در فضای مجازی و برخی از شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ و به‌صورت پستی به منازل ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: متأسفانه در رابطه با مصرف قرص گلوریا شاهد دو مورد مشکل جدی بودیم؛ یکی از مصرف‌کنندگان این قرصها کبدش را از دست داد و یک نفر نیز دچار سقط جنین شد، مصرف‌کنندگان این قرصها، به عنوان معتاد شیشه محسوب می‌شوند و درمان آنها نیز در صورت زنده ماندن بسیار دشوار است.

کریمی به پرونده دیگر در رابطه با “سیگارهای الکترونیک” حاوی حشیش اشاره و اظهار کرد: سیگارهای الکترونیک برای ترک اعتیاد تبلیغ، استفاده و در مراکز ارائه‌کننده مواد دخانی به فروش می‌رسد، از آنجایی نگران سیگارهای الکترونیک شدیم که در آنها اسانسهایی کشف شد که حاوی مواد مخدر بود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: سیگارهای الکترونیک مذکور حاوی ماده مؤثر حشیش با ۴۰ تا ۶۰ درصد CHC (ماده مؤثری که در فرد ایجاد توهم می‌کند) بود که عنوان می‌شود برای ترک اعتیاد است و ضرری برای مصرف‌کننده ندارد اما زمانیکه حاوی روغن حشیش شود اثرات بسیار مخربی دارد.

به گفته این مقام انتظامی، باندی که در حال ورود محموله سیگارهای الکترونیک حاوی حشیش به کشور بود شناسایی شده و اعضای آن بازداشت شدند.

  • منبع خبر : تسنیم