بُنا نیوز: یک اعدامی در بوشهر با وساطت خدام امام رضا(ع) از طناب‌ دار رهایی یافت.

بُنا نیوز؛ همزمان با سالروز میلاد با سعادت امام رضا (ع) خانواده مقتول با دیدار خدام حرم رضوی در شهرستان دشتستان از حق قصاص نفس و اعدام قاتل گذشتند و زندانی از طناب دار رهایی یافت.

یکی از برنامه‌های خدام حرم رضوی گره‌گشایی از مشکلات و مسائل خانواده‌ها است که در این راستا تیم‌های خدام رضوی در استان بوشهر به نقاط مختلف و با قشرهای مردم دیدار و گفت‌وگو کردند.

آزادسازی یک زندانی و رهایی آن از طناب دار با عطر پرچم حرم امام رضا (ع)

در یکی از روستاهای شهرستان دشتستان فردی که مرتکب قتل شده بود و اینک در حبس قرار دارد برای رضایت از خانواده مقتول تلاش‌های فراوانی شد ولی تاکنون نتیجه‌ای نداشته است.

با حضور خادم حرم رضوی زمینه اخذ رضایت از مادر مقتول فراهم شد و خدام با حمل پرچم متبرک و قرائت صلوات خاصه امام رضا علیه‌السلام حال و هوای معنوی خاصی ایجاد کردند و این زندانی که به سبب قتل مدت‌ها در زندان بود با پادرمیانی خدام امام رضا (ع) و گرفتن رضایت از خانواده مقتول از طناب دار رها شد.

دبیر ستاد زیر سایه خورشید استان بوشهر در این مراسم اظهار داشت: با یاری خداوند و عنایت امام هشتم (ع) و رضایت خانواده مقتول با وساطت خدام حرم امام رضا (ع) این زندانی پس از تحمل سال‌ها دوران زندانی، آزاد شد.

اکبر قائدی حضور اقدامات خیرخواهانه خدام رضوی افزود: آزادی زندانیان جرایم غیر عمد از برنامه خدام حرم رضوی و در حال اجرا است.

وی بیان کرد: به برکت نظام الهی و اسلامی و برنامه‌ریزی سیستم نوین زندان‌بان در تمامی مناسبت‌ها و اعیاد در مراکز بازپروری، برنامه‌های متنوع و متعدد ملی و مذهبی برگزار می‌شود که در این برنامه‌ها با کمک خیران و نیکوکاران و حمایت‌های مادی و معنوی ستاد دیه کشور مراسم آزادسازی زندانیان نیز انجام می‌شود.

دبیر ستاد زیر سایه خورشید استان بوشهر در پایان نیز خاطر نشان کرد: طی برنامه‌ریزی انجام شده قرار است جمعی از مجرمان غیر عمد با حمایت دفتر استان قدس رضوی و دبیرخانه کانون‌های خدمت رضوی استان بوشهر آزاد شوند و به آغوش گرم خانواده‌های خود برگردند.